Szerző:
Herr Zsuzsanna
Datum:
2018. január 29. - 14:45

A hétvégén rendezték az Országos Gyermek Bajnokság középszakaszának első tornáját.

„A” csapatunk vasárnap Gödöllőn lépett pályára négy csapatos tornán (1-24. helyért).

„B” csapatunk szombaton Egerben szerepelt, sajnos már csak a 25-41. helyért

Reggel a Jégpalota elől indultunk busszal, hogy a szintén 4 csapatos tornán megmutassuk tudásunkat.

Első ellenfelünk a szintén a fővárosból érkező Lőrinc volt.

Jó szervákkal 6 pontos előnnyel vágtunk neki az első szettnek. Ellenfelünk se hagyta magát. Hamar felzárkóztak. 11-11-nél már döntetlent mutatott a tábla. Innen felváltva gyűjtögettük pontjainkat. Hosszú, látványos labdamenetekkel, szép mentésekkel tarkított játékot produkált mindkét csapat. A szett végén nekünk sikerült a két utolsó pontot begyűjteni. Ezzel az első szettet abszolváltuk. 25-22

A második szettben nagyon jól szervált több játékosunk, melynek köszönhetően állva hagytuk ellenfelünket. 25 – 11

A harmadik szettben végig vezettünk, majd több pontos vezetés után a cseréink is lehetőséget kaptak. Így is sikerült előnyünket megtartani és nyerni. 25 – 18

UTE – Lőrinc 3 – 0

Pihenő nélkül következett második mérkőzésünk, a szintén pesti szomszédjainkkal.

A Rákospalotai gárdának nem tett jót a sok várakozás, így a kezdésünk könnyűre sikeredett. 25 – 6

A második szettre aztán összekapta magát ellenfelünk, lányaink meg, mintha elfelejtettek volna röplabdázni. A szett végén az idegek harcát mi nyertük, így mi örülhettünk. 26 – 24

A harmadik szett is szorosra sikerült. Itt is a végjátékban jobban tudtunk koncentrálni. 25 – 21

UTE – Palota RSC 3-0

Egy nagyobb szünet következett, melyet hasznosan töltöttünk. Ellátogattunk a pár száz méterre lévő Egri Bazilikába.

Harmadik ellenfelünk, a hazai csapat volt. Az első szett feléig fej-fej mellett haladt a két csapat pontszerzése. (11-11) A szett második felében aztán belehúztunk és állva hagytuk ellenfelünket. 25 – 13   1 – 0

A második szett játéka kiegyenlítettebb volt. Felváltva szerezték a csapatok a pontjaikat. Végjátékban higgadtabbak voltak a lila lányok, így sikerült a második szettet is behúzni. 25 – 23  2 – 0

A harmadik szettben újra beindult a gépezet. 10 pontos előnyünknél (19-9) a cserék is játéklehetőséget kaptak. Ezt ellenfelünk ki is használta és egy 10 pontos sorozattal felzárkóztak. A szett végén újra lila pontoknak örülhettünk. 25 – 19

UTE”B” – Eger VSI 3 – 0

Így csoport elsőként várhatjuk a folytatást, mely február 18-án a szomszédos Palota RSC  otthonában lesz.