Két hazai mérkőzés vár felnőtt röplabda csapatunkra a héten!

Szerző:
Atish
Datum:
2017. november 20. - 10:15

A múlt héten egymást követően két napon is megmérkőztünk a Haladás-Szombathely együttesével, pénteken a Magyar Kupában, szombaton a bajnokságban. A bajnoki mérkőzésen készült képeket IDE kattintva lehet megtekinteni!

A mi szemszögünkből egyértelműen a szombat sikerült jobban, hiszen ekkor nagy csatában, 3:1-re győztük le a hazai együttest. Jobban kezdtük a találkozót, mint a hazaiak, hiszen 1:4-re is vezettünk, majd 7:6-ra már a hazaiaknál volt az előny. Ekkor jött egy hullámvölgy, és egészen 16:16-ig futottunk az eredmény után. Ezt követően 19:17-nél időt kértünk, majd 19:21-nél a Haladás is ezt tette. Egészen 22:23-ig szoros volt a mérkőzés, ám a vége nekünk jött ki jobban, és 22:25-re nyertünk, így 0:1-ra vezettünk. összesítésben.

A második játékrész még nagyobb izgalmakat hozott, mint az első, hiszen 11:13-ig egyik együttes sem tudott két pontnál nagyobb különbséggel vezetni. Ekkor Megléptünk négy ponttal, ami 17:23-nál már hatra nőtt, így egy kevesebb izgalmat hozó végjátékot követően 19:25-re nyertünk, és 0:2-re vezettünk.

A harmadik szett – hasonlóan az előzőhöz – igen kiélezett volt, szó szerint felváltva szerezték a pontokat a csapatok. Hol az egyik, hol a másik csapatnál volt egy egységgel több, ám mindig sikerült a hátrányban levő gárdának fordítani. Ez egészen 14:12-ig tartott, amikor is a hazaiak összeszedettebb játékénak köszönhetően állandósították a két-hárompontos előnyüket. 24:19-nél még egy kis reménnyel kecsegtetett a játékunk, de két gyors pontot követően pontot tett a szett végére a Szombathely, így 25:21-re nyertek, és 1:2-re szépítettek,

A negyedik játszmában a hazaiak vezetését követően már 2:5-nél időt kellett kérniük, majd 9:8-ra már ott volt az előny. 12:13 után visszavettük a vezetést, majd szépen lassan sikerült négy pontra meglépnünk (16:20). 19:22-nél és 22:24-nél is időt kértünk, majd a második mérkőzéslabdánkat már sikerült „beütnünk”, így visszavágtunk a pénteki vereségért, és 23:25-re, valamint 1:3-ra győztünk.

Pénteken sajnos éppen ennek az eredménynek a fordítottja született, ami azt jelenti, hogy ha szerdán 3:0-ra, vagy 3:1-re győzünk a Magyar Kupában, akkor aranyszettben dől el, hogy melyik csapat jut be a nyolcaddöntőbe. Ha két szettet sikerült nyernie a Haladásnak, akkor az eredménytől függetlenül ők mennek tovább.

Szombaton viszont már újra a bajnokságban kell bizonyítaniuk a lányoknak, és megőrizni az első helyünket a tabellán. Ehhez nem kell mást tenni, mint legyőzni a PENTA Gödöllői RC csapatát a Tungsram Csarnokban!